دوستان مفتخرم خبر خوبی به شما بدهم. بلاخره پر فروشترین کتاب سال تغذیه و رژیم امریکا و کانادا را  پس از سه سال مطالعه و تحقیق و تلاش بزبان فارسی ترجمه و چاپ کردم.

این کتاب در ۳۳۰ صفحه دارای مطالب بسیار مفیدی از علم تغذیه و رژیمهای لاغری و چاقی میباشد.

شما با خواندن این کتاب ابتدا بطور کامل با سیستم هاضمه و کارکرد تک تک اعضای ان اشنا میشوید. سپس با گروه های مختلف غذایی و فواید و مضرات تک تک این مواد اشنا شده و در نهایت از نهوه هضم و جذب گروه های غذایی آگاهی کامل پیدا میکنید.

ایجاز این کتاب که در ایران مورد توجه عموم قرار گرفته اولا کتاب مرجع بودن و کاملتری کتاب موجود بودن ان است و در ثانی مطالب بسیار تخصصی را با زبان بسیار ساده ای در اختیار شما میگذارد. با خواندن این کتاب اطلاعات به اندازه یک متخصص تغذیه بالا میرود. این خارق العاده است نه؟

این کتاب بر خلاف متخصصین ما نمیگوید این را بخورید و ان را نخورید. بلکه انقدر به شما اطلاعات میدهد که شما خود با اگاهی کامل طبعا در مصرف چربی تجدید نظر میکنید. همچنین به شما میاموزد چگونه وزن سلامتی،وزت متناسب و حدود چاقی و لاغری را محاسبه کنید. به شما میگوید متخصصین چگونه و بر اساس چه دادههایی برنامه غذایی میدهند. شما را با بزرگترین و معتبر ترین مرکز تغذیه و رزیم در جهان اشنا میکند. به شما میگوید هرم غذایی چیست. چطور برای خود هرم شخصی بسازید. جداولی در رابطه با حد مجاز مصرف ویتامینها، املاح و گروههای مختلف غذایی داده و به شما میگوید از چه منابع غذایی و چقدر بخورید شما به این مقادیر میرسید. یک بخش بسیار زیبای ان تاثیر غذا بر حالات روحی روتنی و قوای جنسی و عمر طولانی و با سلامتی است. همچنین بهترین و معتبرترین سایتهای رایگان موجود در جهان در رابطه با موارد مختلف در رابطه با رژیم و سلامتی و تغذیه را معرفی کرده نحوه استفاده از انها را نیز توضیح میدهد.

این کتاب را بخرید. بخوانید. اطلاعات ان را در مجالس به دیگران توضیح دهید. هم کمکی کرده اید هم کلی پز داده اید. کافی است جداول انرا کپی کرده مثلا روی یخچال بزنید بعد رعایت کنید و معجزات انرا ببینید. 

در این کتاب، حقیر مطالب بسیار مفیدی که نیاز روز جامعه ایرانی و مخصوصا خانمها بود را در جای جای کتاب افزوده ام.

شیوه نگارش کتاب داستان گونه و نثر بسیار ساده ای میباشد. البته هنر نویسنده ایجاست که مطالب کاملا تخصصی است. واقعا برایم جالب بود که چگونه میتوان مطالب تخصصی را بزبان همه فهم توضیح داد.

این کتاب برخلاف منابع موجود در ایران و نظرات بسیاری از متخصصین هرگز نمیگوید ...نخورید...نخورید....نخورید. ایجاز ای کتاب در این است که ابتدا تغذیه را تعریف کرده  و بعد عملکرد تک تک اعضا سیستم گوارش را بطور کامل و دقیق تر از هر منبعی تشریح میکند. سپس گروهایی غذایی مختلف را معرفی کرده و نحوه عبور و هضم و جذب هر گروه غذایی را توضیح میدهد. یعنی انقدر به شما از چربی و عملکرد ان در بدن اطلاعات میدهد که شما خود اگاهانه چربی را در غذای خود به کمترین میزان میرسانید.(هرگز نباید برای مدت طولانی چربی را حذف کنید)

در ادامه به تک تک مواد غذایی در گروهای مختلف و پدیده قرن «هرم غذایی» میرسد. به شما این توان را میدهد که خود برای خود و غزیزانتان هرم شخصی و بلاخره منوی غذایی استخراج کنید.

شما خود می اموزید چگونه رژیم لاغری یا چاقی بگیرید. البته در پایان متوجه میشوید:

بهترین رژیم «رژیم سلامتی»است.

بهترین سایتهای مربوط به تغذیه و رژیم کدام است.

تغذیه صحیح نه تنها موجب پیشگیری است بلکه درمان هم میکند.

.... و بسیاری مطالب جالب از دنیای تغذیه و مواد غذایی مختلف.

من تغریبا اکثر کتابهای موجود در کشور را خوانده بودم و وقتی در استرالیا تبلیقات این کتاب را دیدم و کتاب را خواندم تصمیم گرفتم بعنوان خدمتی کوچک این کتاب را به دست مردم  غزیزم برسانم.

برخی مطالب این وبلاگ از کتاب بالا گرفته شده است.

باتشکر

عنوان کتاب: تغذیه و رژیمهای غذایی برای همه.

ناشر: ما و شما- تهران. شماره تلفن جهت تهیه کتاب: ۰۲۱۸۸۲۷۰۷۹۱

قیمت: ۵۵۰۰ تومان.

در هر جای ایران باشید میتوانیم این کتاب را از طریق پست بدست شما عزیزان برسانیم.

لطفا با انتشاراتی تماس بگیرید.


+ نوشته شده توسط کاپیتان جولایی در و ساعت |